Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

2019

♦♦♦

Máme štěňátka    

Více v sekci Štěňata

♦♦♦

1.6.    Štěňátkům jsou už 3 týdny. Prospívají výborně, už mají všichni kolem 1 kg - kluci mírně přes a holky nepatrně pod. Kromě krmení a spaní už také poznávají své okolí a své sourozence, začínají si spolu hrát. Také už jsme začali přikrmovat. Syrové masíčko bych prý mohla servírovat  denně. Taky mají samozřejmě své týdenní album. Všechna štěňátka jsou už předběžně zadána.  

♦♦♦

24.5.     Miminka zdárně přežila 2. týden svého života, Všichni už váží přes 700g a už vidí. Začínají nesmělé pokusy o ožižlávání sourozenců, i když pořád hlavně žerou a spí. Kety pilně kojí a vzorně se o ně stará. Občas už pouští do pokoje Eevičku (která ale směla jen proběhnout, rozhodně jí nedovolila  děti nějak extra okukovat), Shelbinku ani psy zatím ne. Samozřejmě nesmí chybět týdenní album

♦♦♦

17.5.     Štěňátka mají za sebou první týden života a mají se pěkně k světu. Už brzy dosáhnou dvojnásobku své porodní váhy, takže prospívají dobře, Kety už má mléko, pilně kojí a vzorně se stará a já už si můžu konečně odpočinout od kojení. Začíná také chodit ven na déle, než 30 vteřin, někdy vydrží i 4 minuty, víc se pohybuje po bytě a je méně nebezpečná ostatním psům. Je úžasné sledovat, jaká je už zkušená matka, mimina si cíleně přesouvá po pelíšku, aby si k nim mohla pohodlně lehnout a žádnému neublížila. Taky je má spočítaná, když některé vypadne z pelíšku, přehlédne svoji rodinku a jde si přinést to zatoulané. 

Štěňátka už mají také svoje první album na rajčeti. 

♦♦♦

11.5.     Dětičky už prospívají, Kety je opětovně hysterická, žere všechno čtyřnohé, co se doma objeví, od štěňat se nechce zvednout ani k pití, ani na venčení, jen vidina žrádla ji zvedne. Mimina od rána visela na Ketce a ubývala na váze, takže po poledni opět přišla na řadu láhev a mléko. Po několikerém dokrmení už jsou ale spokojená, spí a Kety může nabírat síly. mlíčko přijde, jako vždycky až tak 5. -6. den. 

♦♦♦

10.5. Narození - 3 pejsci, 2 fenky

Tak konečně jsme se dočkali. img_5067---kopie.jpgByla to trošku kovbojka, Kety 4 dny před porodem rozkousala a spolykala plastový míček, což si vybralo svou daň. Během porodu přestala tlačit a začala úporně zvracet, takže nakonec jsme jely na veterinu. Ujistila jsem se, že jsou štěnda v pořádku, píchli jsme jí něco proti zvracení a po infuzi se uklidnila a začala rodit jedna báseň. Narozené štěně se snažila pořád někam přemístit, proto jsem ji odvezla zase domů s tím, že zvracení a míček budeme řešit, až to fakt bude problém. 2. pejska porodila v autě a 3. bezprostředně po příjezdu domů. Po hodince následovala 1. fenečka a úderem půlnoci poslední fenka. Všichni jsou v pořádku a mají se k světu, Kety se o děti vzorně stará. 

♦♦♦

20190504_172013.jpg4.5.      Ketuška je upravená, aby se dětičky nepolekaly, až vykouknou z bříška a uvidí maminu. Já vím, že ji i tak budou považovat za dokonalou, ale sprchovat chlupatého nebo otrimovaného psa je velký rozdíl.  Už se nemůžeme dočkat. 

 

♦♦♦

2.5.     Dnes se mnou Kety byla v práci, s bravurou zvládla RTG a teď už vím, že 20190502_160657.jpgčekáme 5 kousků. Úplně nejvíc by se mi líbilo 5 fenek, ale necháme se překvapit. Doufám, že budou aspoň 2 nebo 3, ať je z čeho vybírat. Kety je krásně kulatá, do porodu nám zbývá už jen 10 dní. Na cvičák už chodíme jen na kafe a poházet si sem tam nějaký míček, jinak chodíme už jen na procházky po louce před domem. Do lesa se moc necpu, protože tváří v tvář zvěři by Kety mohla zapomenout, že je spořádaná budoucí matka a někde se zmrzačit v honbě na srnou, nedejbože divočákem, kterých je tu kolem spousta. 

♦♦♦

Jsou tam!

29.3.     V Ketynčině bříšku jsem nahmatala 2 maličké kuličky, tak jsem se cestou ze cvičáku stavila v práci, a našla 2 maličké plodové váčky, asi 3-4mm. Je to 19. den, tak nemůžu očekávat nic jednoznačného. Ale děti tam nějaké jsou. 

♦♦♦

Máme nakryto! 

Výlet byl dlouhý, počasí nám úplně nepřálo, ale krytí proběhlo úspěšně. Lancelot je velice milý a přívětivý pejsek s výbornou kostrou, bezchybnou srstí a skvělou povahou. Už se těšíme na štěňátka, která se narodí kolem 10. května. Kety se 4 dny po nakrytí začala tvářit a chovat těhotně (asi se její pažravost a malivost a unylé zasněné ksichty, co na mě hází, nazvat nedá smiley). 

c-vrh.jpg

♦♦♦

10.3.     Mise Lancelot úspěšně splněna. Neobešlo se to bez drobných chybek. Kety se včera při podvečerním venčení stihla zválet v nějakém hnusu, takže hotelovou halou jsme proběhly rychle a zběsile a okamžitě proběhla důkladná koupel, hotelovým šamponem, protože svůj jsme si zcela neprozřetelně nevzali.  Ale zjevně nebyla dost důkladná, poněvadž strakatka to dnes ještě vyšperkovala. V městském parku v malebném městečku Braunlingen v 7 ráno honila kachny v divokém rozvodněném potoce. Hvízdla do něj velmi svižně a dost se divila, že tam jednak zahučela i s ušima a než se vynořila, odplavčila dobré 3 metry. No, trošku si zamakala, holka. Když doplavala ke břehu, zmerčila zvedající se volavku a se standardním hlášením ji honila po louce. Takže za 5 minut vyvenčeno (zas ji někdy pustím, až na mě bude házet smutný psí oči, že se na vodítku nemůže vykakat), půl města asi i probuzeno, a šlo se domů spořádaně na vodítku (rozuměj - pozadu a po zadních, bo volavka tam stále ještě někde byla). U ženicha stále ještě úplně suchá nebyla, nicméně nesmrděla tak strašlivě, jako sobotní večer (válení v bahně naštěstí proběhlo až po krytí, jinak by se jí Lance asi dost štítil), v podstatě voněla, protože horská bystřina byla fakt čisťounká. 

♦♦♦

24.2.     Kety konečně začala hárat, tak připravujeme výlet do zahraničí

♦♦♦

19.2.     Bossík nám utěšeně roste. Ve 4 měsících už skoro img_9535.jpgdorostl Eevee, minimálně je stejně těžký. Chlupatí se mu kalhotky, ocásek a ouška a i druhá srst, která mu roste, je už teď delší, než Ejsova. Úplně plánované to nebylo, ale asi budeme mít dalšího tervíka. Jinak je to borec, hrdina bez bázně a hany, ještě jsme asi nenašli nic, čeho by se nějak opravdu bál. Občas sice něco divného vyštěká, ale současně se na to jde statečně podívat zblízka. S Eevee jsou velcí kámoši, k Shelbičce se chová celkem uctivě, S Kety se soustavně kočkují  a s Ejsem uzavřeli dočasné příměří. Ejs ho nevraždí a Boss se k němu chová s úctou. 

♦♦♦

     

Všem našim kamarádům a příznivcům přejeme všechno nejlepší v novém roce

2019.jpg

A rekapitulace starého roku: 

yesNaše odchovy začínají sbírat úspěchy - Gina získala titul Junioršampion, také se umístila v trekovém závodě a vyhrála závod v hoopers, své paničce a potažmo i nám dělá velkou radost. Rovněž Beretta se úspěšně zúčastnila několika výstav, závodní kariéra na ni teprve čeká. Ballin vyhrál v premiéře canicrossový závod, Brenník se stal statečným ochráncem malého miminka a Lucka (Bianca) nedělá nic, ale s dvěma raubíři doma je převelice šťastná

noKety se 2x pokusila o složení ZZP2, bohužel neúspěšně,  a sebekriticky musím přiznat, že vesměs ji k neúspěchu odsoudily moje taktické chyby. Tak zas příští rok, no. 

smileyPrázdniny jsme trávili na Šumavě se záchranáři, trénovali jsme také v rakouském Tritolwerku

yesBerettka si u nás udělala prázdniny a kromě výstav absolvovala i zdravotní testy - všechny s dobrým výsledkem. 

smileyEjs se zúčastnil Atestů Ministerstva vnitra a sbíral tam cenné zkušenosti. Neuspěl, ale pokusí se opět na jaře

yesEevee složila zkoušku vloh z pasení - NHAT a bude nejspíš pokračovat v kariéře ovčáckéh psa

heartMáme  nového člena smečky - miloučkého malinoise Bosse

♦♦♦

 

 

Archiv novinek

 

 

 
 

 

PortrétKontakt

MVDr. Marta Skrejvalová

Praha

603 179 294

Archiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30