Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

2019

 

♦♦♦

Máme nakryto! 

Výlet byl dlouhý, počasí nám úplně nepřálo, ale krytí proběhlo úspěšně. Lancelot je velice milý a přívětivý pejsek s výbornou kostrou, bezchybnou srstí a skvělou povahou. Už se těšíme na štěňátka, která se narodí kolem 10. května. 

c-vrh.jpg

♦♦♦

10.3.     Mise Lancelot úspěšně splněna. Neobešlo se to bez drobných chybek. Kety se včera při podvečerním venčení stihla zválet v nějakém hnusu, takže hotelovou halou jsme proběhly rychle a zběsile a okamžitě proběhla důkladná koupel, hotelovým šamponem, protože svůj jsme si zcela neprozřetelně nevzali.  Ale zjevně nebyla dost důkladná, poněvadž strakatka to dnes ještě vyšperkovala. V městském parku v malebném městečku Braunlingen v 7 ráno honila kachny v divokém rozvodněném potoce. Hvízdla do něj velmi svižně a dost se divila, že tam jednak zahučela i s ušima a než se vynořila, odplavčila dobré 3 metry. No, trošku si zamakala, holka. Když doplavala ke břehu, zmerčila zvedající se volavku a se standardním hlášením ji honila po louce. Takže za 5 minut vyvenčeno (zas ji někdy pustím, až na mě bude házet smutný psí oči, že se na vodítku nemůže vykakat), půl města asi i probuzeno, a šlo se domů spořádaně na vodítku (rozuměj - pozadu a po zadních, bo volavka tam stále ještě někde byla). U ženicha stále ještě úplně suchá nebyla, nicméně nesmrděla tak strašlivě, jako sobotní večer (válení v bahně naštěstí proběhlo až po krytí, jinak by se jí Lance asi dost štítil), v podstatě voněla, protože horská bystřina byla fakt čisťounká. 

♦♦♦

24.2.     Kety konečně začala hárat, tak připravujeme výlet do zahraničí

♦♦♦

19.2.     Bossík nám utěšeně roste. Ve 4 měsících už skoro img_9535.jpgdorostl Eevee, minimálně je stejně těžký. Chlupatí se mu kalhotky, ocásek a ouška a i druhá srst, která mu roste, je už teď delší, než Ejsova. Úplně plánované to nebylo, ale asi budeme mít dalšího tervíka. Jinak je to borec, hrdina bez bázně a hany, ještě jsme asi nenašli nic, čeho by se nějak opravdu bál. Občas sice něco divného vyštěká, ale současně se na to jde statečně podívat zblízka. S Eevee jsou velcí kámoši, k Shelbičce se chová celkem uctivě, S Kety se soustavně kočkují  a s Ejsem uzavřeli dočasné příměří. Ejs ho nevraždí a Boss se k němu chová s úctou. 

♦♦♦

     

Všem našim kamarádům a příznivcům přejeme všechno nejlepší v novém roce

2019.jpg

A rekapitulace starého roku: 

yesNaše odchovy začínají sbírat úspěchy - Gina získala titul Junioršampion, také se umístila v trekovém závodě a vyhrála závod v hoopers, své paničce a potažmo i nám dělá velkou radost. Rovněž Beretta se úspěšně zúčastnila několika výstav, závodní kariéra na ni teprve čeká. Ballin vyhrál v premiéře canicrossový závod, Brenník se stal statečným ochráncem malého miminka a Lucka (Bianca) nedělá nic, ale s dvěma raubíři doma je převelice šťastná

noKety se 2x pokusila o složení ZZP2, bohužel neúspěšně,  a sebekriticky musím přiznat, že vesměs ji k neúspěchu odsoudily moje taktické chyby. Tak zas příští rok, no. 

smileyPrázdniny jsme trávili na Šumavě se záchranáři, trénovali jsme také v rakouském Tritolwerku

yesBerettka si u nás udělala prázdniny a kromě výstav absolvovala i zdravotní testy - všechny s dobrým výsledkem. 

smileyEjs se zúčastnil Atestů Ministerstva vnitra a sbíral tam cenné zkušenosti. Neuspěl, ale pokusí se opět na jaře

yesEevee složila zkoušku vloh z pasení - NHAT a bude nejspíš pokračovat v kariéře ovčáckéh psa

heartMáme  nového člena smečky - miloučkého malinoise Bosse

♦♦♦

 

 

Archiv novinek

 

 

 
 

 

PortrétKontakt

MVDr. Marta Skrejvalová

Praha

603 179 294

Archiv

Kalendář
<< březen >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31