Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deníček vrhu C

1 pejsek je  stále volný

Hledáme pro ně aktivní rodinu, která se s pejskem bude věnovat    myslivosti nebo nějakému psímu sportu, kde uplatní svůj temperament      a pracovní vlohy.   

 

31.5. 3. týden
Štěňata už mají 3 týdny, váží už kolem 1 kg a rostou, jako z vody. Kromě krmení a spaní už si spolu také začínakí hrát, teďd začíná ta pravá legrace. Hopsají kolem sebe, okusují se, vrčí a štěkají. Zvuky připomínají spíš vrkání morčat a při štěknutí štěnda občas ještě upadnou, ale to určitě doladí smiley. Také jsme začali přikrmovat - no jak jinak začít, než syrovým masem? Zpočátku se ho snažili z ruky vysát, jako mléko, ale velmi rychle pochopili, jak se papá masíčko. Taky mléko s piškoty už umí a moc jim chutná. Přikrmujeme momentálně 3x denně. Po krmení maminka dožere zbytky a všechny děti si komplet pečlivě olíže. 

24.5. 2. týden

Štěňátka oslavila 2. týden života. 13. den už všechna otevřela oči a s tím se pojí změny  - začala odcházet z pelíšku a tudíž byla přestěhována do podstatně větší klece, protože už jsou tak těžká, že je Kety zpět do pelíšku nedonese. Všichni váží kolem 700g, psi více, fenky těsně pod. Na rajčeti mají své druhé album, tentokrát už i s portréty. 

17.5. 1. týden   

Štěňátka mají za sebou první týden života a mají se pěkně k světu. Už dosáhli dvojnásobku své porodní váhy, takže prospívají dobře, Kety už má mléko, pilně kojí a vzorně se stará a já už si můžu konečně odpočinout od kojení. Začíná také chodit ven na déle, než 30 vteřin, někdy vydrží i 4 minuty, víc se pohybuje po bytě a je méně nebezpečná ostatním psům. Je úžasné sledovat, jaká je už zkušená matka, mimina si cíleně přesouvá po pelíšku, aby si k nim mohla pohodlně lehnout a žádnému neublížila. Taky je má spočítaná, když některé vypadne z pelíšku, přehlédne svoji rodinku a jde si přinést to zatoulané. 

Štěňátka už mají také svoje první album na rajčeti. 

 

11.5. Den druhý - čekání na mlíčko

Dětičky už prospívají, Kety je opětovně hysterická, žere všechno čtyřnohé, co se doma objeví, od štěňat se nechce zvednout ani k pití, ani na venčení, jen vidina žrádla ji zvedne. Mimina od rána visela na Ketce a ubývala na váze, takže po poledni opět přišla na řadu láhev a mléko. Po několikerém dokrmení už jsou ale spokojená, spí a Kety může nabírat síly. mlíčko přijde, jako vždycky až tak 5. -6. den. 

 

10.5. Narození - 3 pejsci, 2 fenky

Tak konečně jsme se dočkali. img_5067---kopie.jpgByla to trošku kovbojka, Kety 4 dny před porodem rozkousala a spolykala plastový míček, cožsi vybralo svou daň. Během porodu přestala tlačit a začala úporně zvracet, takže nakonec jsme jely na veterinu. Ujistila jsem se, že jsou štěnda v pořádku, píchli jsme jí něco proti zvracení a po infuzi se uklidnila a začala rodit jedna báseň. Narozené štěně se snažila pořád někam přemístit, proto jsem ji odvezla zase domů s tím, že zvracení a míček budeme řešit, až to fakt bude problém. 2. pejska porodila v autě a 3. bezprostředně po příjezdu domů. Po hodince následovala 1. fenečka a úderem půlnoci poslední fenka. Všichni jsou v pořádku a mají se k světu, Kety se o děti vzorně stará. 

 

2.5.    Na RTG jsme 20190502_160657.jpgviděli 5 štěňátek. Kety je už hezky kulaťoučká, váží 9,5 kg

30.3. jsem na sonu viděla spolehlivě 4 kousky, a možná to není konečný počet. 

 

 

10.3. byla Kety nakryta vynikajícím německým psem Cudweed's Lancelot.

Lance je moc hezký tricolorní pejsek s bezvadnou kostrou a srstí, je interšampionem a vítězem řady výstav. Má složeny 2 zkoušky, obdobu naší zkoušky vloh a  zkoušku poslušnosti. Cíleně není používán k lovu, ale občas se na nějakém honu objevuje. Navíc je to úžasně milý a vstřícný pes. Má všechny dostupné zdravotní testy s negativním výsledkem, kromě SCA, kde je přenašečem. 

Narození štěňátek očekáváme kolem 10. května, přijímáme záznamy na štěňata 

c-vrh.jpg

lance4.jpg   lance7.jpg   lance6.jpg

 
 

 

PortrétKontakt

MVDr. Marta Skrejvalová

Praha

603 179 294

Archiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30